Amíg Dávid aludt, két prémium telefont rendeltek meg a nevében a Telekomtól

5 napja ezelőtt 11



bohócdoktor szja 1% felajánlás

Egy iPhone 15 Pro Maxot és egy Samsung Galaxy S24 Ultra telefont rendeltek meg olvasónk nevében november 4-én éjszaka a Telekomtól. A két telefont – melyek összértéke meghaladja az egymillió forintot – kamatmentes részletre próbálták megszerezni, amíg Dávid aludt. A két készüléken felül díjcsomagokat, korlátlan internethasználatot is rendeltek, összesen nagyjából még havi 20 ezer forintért.

  • Az iPhone-ért 22 hónapon keresztül havi 28 ezer 800 forintot kell fizetni,
  • míg a Samsungért ugyanennyi ideig 22 ezer 800 forintot,

és két év hűségidőt is érvényesítettek. Dávid a rendelést másnap reggel vette észre, amikor megnyitotta az email fiókját.

Meglepődve láttam, hogy kaptam a Telekomtól egy megrendelést visszaigazoló emailt. Azonnal felhívtam az ügyfélszolgálatot, jeleztem, hogy nem én vásároltam, és kértem, azonnal vonják vissza a rendelést.

Telefonon azt a választ kapta, hogy elindítják a visszavonást, és törölték is a vásárlást. Az ügy kivizsgálása elindult. Dávid a Telekom chatszolgáltatásán szeretett volna többet megtudni arról, hol tart a vizsgálat, hogyan tudtak a nevében telefonokat rendelni. Arról tájékoztatták, hogy a mobil előfizetéseiről a hűségidő lekerült, illetve hogy a Telekom Webshopon keresztül történt a megrendelések rögzítése, „tehát nem ügyfélszolgálaton, hanem önkiszolgáló felületen.”

Közölték vele azt is, hogy a speciális ügyekkel foglalkozó csoport fogja kivizsgálni az esetet, és megválaszolni a kérdéseit. A kivizsgálás 30 napon belül megtörténik – írták Dávidnak, aki egyelőre annyit tett, hogy megváltoztatta a jelszavát. Ugyanakkor azt gyanítja, hogy nem a fiókja feltörésével rendelték meg a telefonokat.

Ahogy az a megrendelésben is látszik, átvételi címnek az én lakhelyem van megadva. Melyik az a hacker, aki feltöri a rendszert, de az én megadott lakcímemre kéri a telefonokat?

– kérdezte olvasónk.

A Telekom a válaszában a konkrét ügyre nem reagált, levelükben csupán annyit írtak, hogy általánosságban egy olyan esetben, amikor visszaélés gyanúja merül fel egy vásárlás vagy tranzakció során, annak részleteit kezdik elsődlegesen vizsgálni. „Így amennyiben üzletben történik a vásárlás, visszanézzük a rendelkezésre álló kamerafelvételeket, ügyfélszolgálaton történt telefonos megrendelés esetén visszahallgatjuk a hívást, illetve amennyiben szükséges, egyeztetünk a tranzakciót bonyolító kollégával is.” A legfontosabb azonban – tették hozzá – „mindig a megelőzés, ezért próbáljuk minden esetben felhívni ügyfeleink figyelmét a megfelelő jelszavak használatára, eszközeik védelmére, a gyanúsnak tűnő emailek, hívások megfelelő kezelésére.”

Jung Yeon-je / AF

A Telekom is feljelentést tett egy másik csalási ügyben

November elején már beszámoltunk egy a Telekomot érintő csalásról, amely a fenti történetnél jóval szövevényesebb volt. Abban az ügyben ugyanis András nevű olvasónk nemcsak tudtán kívül vett három telefont másfél millió forintért, de állítólag át is vette az óbudai címén a készülékeket.

A Magyar Telekomtól azt a választ kaptuk, hogy a kiemelt ügyekkel foglalkozó csoportjuk felvette a kapcsolatot az érintett ügyféllel, „hogy segítsék őt a helyzet megoldásában és lezárásában.”

Andrást szerdán valóban felhívták a cégtől, és többször is elnézést kértek tőle a történtekért. Külön bocsánatot kértek a cikkünkben említett zavaros levelekért, például azért az üzenetért, amelyben arról írtak, hogy András október elején tett bejelentésében azt jelezte, hogy az azonosítójával „öcsödi címen aktivált vezetékes szolgáltatásokat nem ő igényelte, hanem családtagja élt vissza az adataival, ezért kérte a tartozás törlését.” András ugyanis nem kért ilyet, nem is járt a Jász-Nagykun-Szolnok megyei településen, és nem nyilatkozott úgy, hogy hozzátartozója élt vissza az adataival.

Andrást tájékoztatták arról is, hogy az ügyét elrendezték, és nem kell fizetnie a telefonokért, habár szerdán még kapott egy 67 ezer forintos részletfizetési számlát. Arról is tájékoztatták, hogy az azonosítóját nem kell megváltoztatnia, egyedi ügyfélszintű jelszavát viszont megváltoztatták.

Olvasónkat nemcsak a cégtől keresték meg telefonon, a XVIII. kerületi rendőrségről is felhívta egy nyomozó. Tájékoztatták, hogy a Telekom feljelentést tett a hamis vásárlás ügyében. András elmondta a nyomozónak, hogy ő már korábban feljelentést tett az ügyben, amiről a Telekomnak is tudomása van, illetve megadta a III. kerületi tanúkihallgatási jegyzőkönyv számát.

A rendőrséget ismét kerestük az üggyel kapcsolatban, rákérdeztünk arra, hogy

  • a Telekom feljelentése miatt történt-e gyanúsítotti kihallgatás?
  • Összevonják-e a két ügyet?
  • A Telekom miért a XVIII. kerületben tett feljelentést? Esetleg hasonló csalás történt máshol is?

A rendőrség válaszában annyit írt, hogy

a XVIII. kerületben tett feljelentés – tekintettel arra, hogy a történeti tényállás megegyezik – a III. kerületben már folyó nyomozáshoz egyesítésre került. Gyanúsítotti kihallgatás nem történt.

The post Amíg Dávid aludt, két prémium telefont rendeltek meg a nevében a Telekomtól first appeared on 24.hu.

Olvassa el a teljes cikket
Hírek, információk, naprakészen! Hírek, érdekességek, Neked!