Élete legnagyobb sikerét elérve vb-ezüstérmes a magyar birkózó

7 hónapja ezelőtt 17

bohócdoktor szja 1% felajánlás

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában szereplő Losonczi Dávid ezüstérmet nyert vasárnap a belgrádi birkózó-világbajnokságon.

Az ESMTK sportolója szombaton egészen parádés, ellentmondást nem tűrő teljesítménnyel jutott döntőbe. Négyből három ellenfelét technikai tussal verte, és riválisai összesen egy pontot csináltak rajta, azt is passzivitás miatt. A vasárnapi döntőben a török Ali Cengiz volt az ellenfele, aki óriási küzdelemben 8-7-re győzte le őt.

A tavalyi vb-n bronzérmes Losonczi Dávid – aki már elődöntős sikerével olimpiai kvótát szerzett – karrierje eddigi legnagyobb sikerét érte el, egyúttal a magyar küldöttség harmadik dobogós helyét kaparintotta meg.

Kedden Muszukajev Iszmail megnyerte a szabadfogásúak 65 kilogrammos súlycsoportjának küzdelmeit és szintén kvótát szerzett, míg szombaton Fritsch Róbert ezüstérmes lett a játékok műsorán nem szereplő kötöttfogású 72 kilós kategóriában.

The post Élete legnagyobb sikerét elérve vb-ezüstérmes a magyar birkózó first appeared on 24.hu.

Hírek, információk, naprakészen! Hírek, érdekességek, Neked!