Lewandowski mesterhármassal korrigálta Ter Stegen bődületes bakiját

3 hete ezelőtt 20

bohócdoktor szja 1% felajánlás

A címvédő FC Barcelona 4-2-re nyert a Valencia ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának zárómérkőzésén.

A Barcelona az első félidő felénél szerzett vezetést, Raphinha beadását Fermín López tökéletes mozdulattal fejelte a kapuba.

A Valencia nem zuhant össze a bekapott góltól, és Ter Stegen bődületes hibája után egyenlített: a német kapus flegmán át akarta pörgetni a labdát a rátámadó Hugo Durón, de nem jött össze neki a mutatvány, a Valencia játékosa pedig az üres kapuba gurított.

Bő tíz perccel később már a vendégek vezettek, Araujo szabálytalansága után büntetőhöz jutott a Valencia, és Pepelu García az elvetődő Ter Stegent becsapva a kapu közepébe emelt.

Bár a gólokat tekintve jobban állt a látogató, a félidő hosszabbításában emberhátrányba került, amikor a grúz kapus, Mamardasvili rosszul vett át egy hazatett labdát, majd kézzel ütött bele a 16-oson kívül.

Sokat nem vacakolt a Barca a második félidő elején, a 49. percben már 2-2 volt az állás, amikor Gündogan szöglete után Lewandowski fejelt a Valencia kapujába. A Valencia-játékosok amiatt reklamáltak, hogy a lesen álló Fermín zavarta a kapust, de a bíró a videózás után megadta a gólt.

A Barcelona végül a hajrában tudta a maga javára fordítani a meccset: Lewandowski előbb fejjel szerzett szemfüles gólt, majd gyönyörűen csavart szabadrúgásból a kapu jobb oldalába, a lengyel klasszis így mesterhármassal zárt.

A meccs összefoglalóját itt lehet megnézni.