Mark Cavendish két év után nyert újra szakaszt Magyarországon

1 hét ezelőtt 5

bohócdoktor szja 1% felajánlás

A brit Mark Cavendish nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körverseny csütörtöki, második szakaszát.

Négyfős szökevénycsoport tekert el három percre, benne Istlstekker Zsolttal, aki egy részhajránál második volt, egyet pedig megnyert, ezzel átvette a fehér trikót, vagyis az összetett legjobban álló magyar versenyzője lett. Az elsőségről mezőnyhajrá döntött, ebből a 2011-ben világbajnok klasszis sprinter került ki győztesen, de a sárga trikót Martin Voltr vette át egy időjóváírásnak köszönhetően.

Cavendish a 2022-es Giro d’Italia balatonfüredi szakaszát nyerte meg utoljára Magyarországon, azóta ez az első itteni sikere. A brit kerékpáros pályafutása során immár 164 profi győzelemnél jár, ezzel a sportági legenda Eddy Merckx (277) mögött második az országúti kerékpárosok örökrangsorában. A Tour de Hongrie második szakaszában a második helyet a holland Dylan Groenewegen, a harmadikat a spanyol Jon Aberasturi szerezte meg.

The post Mark Cavendish két év után nyert újra szakaszt Magyarországon first appeared on 24.hu.

Hírek, információk, naprakészen! Hírek, érdekességek, Neked!