Megjelent a Belügyminisztérium rendelettervezete, ami a pedagógusok továbbképzési kötelezettségét szigorítaná. Az is a változás része lenne, hogy mostantól nem a tanár dönti el teljes mértékben, hogy milyen képzésen venne részt. December 4-ig van lehetőség véleményeket megfogalmazni a tervezettel kapcsolatban.
A tervezet szerint sokkal gyakrabban kellene minden pedagógusnak részt venni továbbképzéseken. Egy 1997-es szabályozás szerint eddig hétévente kellett a tanároknak igazolniuk, hogy részt vettek az előírt, összesen 120 órás képzéseken. A mostani tervezet ugyanilyen követelményt ötévente ír elő – tudta meg a HVG.
NEM MINDEGY AZ SEM, HOGY MILYEN KÉPZÉSEN VESZNEK RÉSZT
Ráadásul azon is szigorítanának, hogy a pedagógus milyen képzésen vesz részt. Eddig maga a tanár választhatta ki, hogy milyen képzésen vesz részt, ezentúl viszont a követelmény felét (60 órát) az igazgató írhatja elő a tanároknak. A rendelet ugyanis két típusú képzést különböztet meg, a „tartalmi megújító képzést”, valamint a „választható képzést”. Az előbbiek elvégzésére az igazgató kötelezheti a tanárt, az utóbbit ő maga választhatja ki a kínálatból. A képzések részben jelenléti, részben távoktatásban folynak majd.