Késely Ajna óriásit úszott, Eb-bronzot ért az országos csúcs

4 hónapja ezelőtt 34

bohócdoktor szja 1% felajánlás

Késely Ajna országos csúccsal bronzérmet nyert 1500 méter gyorson az Otopeniban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság pénteki napján. A 22 éves magyar versenyző 15:51.34 perces idővel csapott célba – 2021-es saját, 15:55.69-es rekordját adta át a múltnak –, ezzel duplázott a romániai Eb-n, amelynek szerdai versenynapján 800 méter gyorson is harmadik volt. A szám másik magyar úszója, a 18 éves Flück Nóra 16:03.42 perces egyéni csúccsal ötödik lett.

Ugyancsak bronzéremmel zárt Márton Richárd, aki 200 méter pillangón remekelt. Már az előfutamban, majd a középdöntőben is inkább csak tartalékolt, taktikázott, mert a pálya szélén szeretett volna úszni, így a 7-es rajtkövet szerezte meg magának. A fináléban aztán erősen kezdett, a táv felénél harmadik volt, az utolsó 50-et negyedikként kezdte meg és végül nagy hajrával, 1:52.12 idővel harmadikként csapott célba.

„Csütörtökön volt 125 méternél egy hiba, ezt kielemeztük és kijavítottuk. Az edzőm, Virth Balázs azt üzente nekem otthonról, hogy a hajrám legyen olyan, mint a római Európa-bajnokságon, ez ki is jött, de nem tudtam, hogy bronzérem lesz belőle, mert nem láttam a túloldalt” – mondta az MTI-nek.

Komoróczy Lora Fanni hatodik helyen végzett 50 háton, de kissé csalódottnak tűnt.

Bevallom őszintén, titkon reménykedtem benne, hogy valahogy be tudok jönni az éremre. Próbáltam ebből kihozni a maximumot, nem tudom, hogy ez most sikerült-e, túl vagyok rajta